Safir Perkutan Tekniği

Ense bölgesinden alınan saç, ekim yapılacak bölgeye minik delikler açılması aracılığıyla ekilir. Safir Perkutan yönteminde her saç teline özel boşluk açılır, bu sayede doğal görünüm elde edilir. Ekilen saç kökleri yerlerinden oynamaz. Her saç teline özel boşluk açılmasından dolayı daha sık bir görünüme sahip olunur.

Standart bir saç ekiminde, 1 cm2 alana ekilen kök sayısı 35-40 iken, Safir Perkutan ekim tekniğinde yerleştirilen kök sayısı 70-80 köktür.

İyileşme hızı oldukça yüksektir. Diğer saç ekim yöntemlerine göre hızlı bir iyileşme görülür. Yüzde ödem oluşma ihtimali de düşüktür. Ortalama operasyon süresi 6-9 saat arası değişmektedir. Standart bir saç ekiminde iyileşme süresi 15-20 günken, Safir Perkutan tekniğinde bu süre 3-7 gündür.

Safir Perkutan Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir saç ekimi tedavisi aslında saç nakline saç köklerinin ekileceği kanal adı verilen yuvaların açılması için kullanılan ve doğal safir taşından elde edilen ve cilt dokusuna hasar vermeyen bir saç ekimi yöntemidir.

Safir saç ekimi tekniği sayesinde ekilen saçlar sırasında daha az kanama olmakta ve daha çabuk iyileşme göstermektedir. Ayrıca doğal sonuçlar elde edilebilmektedir.