Restoratif Diş Tedavisi

Günümüzde diş hastalıklarının önlenmesine yönelik çalışmalar giderek artmaktadır. Restoratif diş tedavisi, diş sert dokularını ilgilendiren, bakteri kaynaklı ya da bakteri olmaksızın gelişen tüm rahatsızlıkların ya da mevcut estetik şikâyetlerin teşhis, tedavi ve takibinin gerçekleştirilmesidir.

Restoratif diş tedavisi sürecinde hastanın şikâyetinin giderilmesinin dışında; çürük, aşınmış, hassas, renkleşmiş, aralıklı, doku anomalisi olan ve kırık dişlerin kaybedilmiş fonksiyon ve estetiğinin geri kazandırılması da sağlanmaktadır. Restoratif diş tedavisinde yaptığımız uygulamalar; erken dönem çürük teşhisi ve tedavi planlaması, konservatif tedavi yaklaşımları, kompozit ve amalgam restorasyonlar, diş beyazlatma uygulamaları, bilgisayar destekli estetik diş hekimliği uygulamaları, porselen restorasyonları, kompozit veya seramik ön bölge porselen lamina uygulamalarıdır.

Kullandığımız lazer ve bilgisayar destekli teknoloji sayesinde; dişte sert doku kayıpları olanların tedavileri hemen gerçekleştirilmekte ve gülüşünüzü etkileyen estetik restorasyonlar da aynı gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.