Lasik Surgery

Lasik tedavisi odaklanma kusurlarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lasik tedavisi yöntemi gözün en dışında yer alan korneanın uyuşturulması ile başlar. Uyuşturma işlemi için birkaç damla ilaç yeterli olur. Bu sayede hasta işlem anında ağrı çekmemiş olur. Ardından gözün şeffaf tabasından ince bir kapak kaldırılır ve lazer ışını burada ki tabakaya uygulanır. Kapak tekrar kapatılır ve işlem bitmiş olur. Bu tedavi her bir göz için yaklaşık 2-3 dakika sürmektedir.

Lasik tedavisinden sonra hastanın hastanede kalması gerekmeden kontrol edilerek taburcu edilebilir. Bu süreçte hastada birkaç saat süren ağrı, bulanık görme, gözde sulanma ve batma gibi durumlar yaşanabilir. Lasik tedavisi için 18 yaşını doldurmuş ve son bir yılda gözlük numarası değişmemiş herkes uygun bir adaydır. Lasik tedavisinden önce hasta lens kullanıyor ise birkaç hafta öncesinden lens kullanmayı bırakması gerekli olacaktır. Lazer; miyop, astigmat ve hipermetrop tedavilerinde uygulanan bir yöntemdir. Bu tedavide gözün kaç derece olduğu değil de göz yapısının tedaviye uygunluğu daha önem taşır. Lasik tedavisinden sonra bir hafta kadar ilaç kullanmanız yeterli olur. Operasyonun ardından bir ay süre içinde gözünüze su temasından kaçınmalı ve uygun güneş gözlüğü kullanımını arttırmalısınız.

Kornea tabakasının üst kısmından ince bir kapak kaldırılır ardından kusurları düzeltmek adına bu tabakaya lazer uygulanır ve kapak kapatılır. İşlem anında anestetik damlalar sayesinde gözleriniz hiç bir şey hissetmeyeceği için acı da hissetmeyeceksiniz. Kapak açıcılar sayesinde göz kapaklarınız açılır ve operasyon anında göz kırpmanız ortadan kalkar. Bu esnada lazer ışınını göremeyeceğiniz için sizden kırmızı ışığa bakmanız istenir. Operasyonun ardından iyileşme sürecinizde hiçbir rahatsızlık ve ağrı hissetmezsiniz.