Kaş Ekimi

Kaş ekimi genel olarak kadınların daha çok tercih ettiği bir işlemdir. Kaşlar geçen zamanla birlikte hacmini ve kalınlığını kaybeder. Bu yüzden eski hacmi görmek isteyen kadınlar kaş ekimini tercih eder.

Kaş ekimi işlemi, ense bölgesinden alınan saç köklerinin kaşlara nakledilmesi işlemidir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen kaş ekimi işlemi ortalama olarak 1-2 saat kadar sürmektedir.

Kaş ekimi işlemi deneyim gerektiren bir işlemdir. Ne kadar kısa gibi görünse de uzman eller tarafından yapılması gerekir. Çünkü planlama, doğru yöne doğru bölgeden kanal açılması gibi önemli hususlar içermektedir.

Kaş Ekimi Sonrası

Kaş ekimi sonrasında hasta herhangi bir yanma, kaşıntı ya da rahatsızlık hissetmez. Kaşların gerçek doğal halini alması, kendilerini toplaması ve diğer kıllarla adapte olması süresi 6-7 ay kadar sürebilir.

Bu süre içerisinde kıl kökleri adapte olana kadar, arada uzayan kaşlar ve boy uyumsuzlukları olabilir. Bu dönemde bu biçimsiz görüntüyü yok etmek için 15-20 günde bir kaş boyları makas yardımı ile düzeltilebilir.