Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, göz kapağının çevresindeki fazla deriyi ve yağı almak ile olmaktadır. Yaşlı ve yorgun görünmeyi önler ayrıca göz kapağı düşüklüğü görünümünü de ortadan kaldırır. Teknolojideki gelişmelerle birlikte göz kapağı estetiğinin daha kısa bir iyileşme süresi vardır. Ayrıca, Asya tipi gözlerde, çift göz kapağını da tedavi etmektedir. Yaşlanma belirtilerinden olan göz kapağı düşüklüğü, estetik operasyonla düzeltilebilir.

Belli bir yaştan sonra deri incelir ve esnekliğini kaybeder. Gözün çevresindeki deri daha hassastır ve yaşlanmanın etkilerini hızlıca gösterir. Göz kapağı estetiği, göz çevresindeki ve alındaki sarkmaları azaltır ve daha genç bir görünüm sağlar. En yaygın göz kapağı estetiği operasyonları;

Küçük yarıklı göz kapağı operasyonları.
Alın ve göz çukuru çevresini gençleştirme operasyonlarıdır.

Yaşlanmayla birlikte, üst ve alt göz kapaklarında sarkmalar ya da torbalar oluşur. Zayıflayan yüz kasları, göz kapağı düşüklüğü ile sonuçlanır. Gözün çevresinde yağ torbaları oluşturur. Aynı zamanda yaş ve yer çekimi yüzünden, kaş bölgesinin de sarkmasına neden olur. Görünüşü etkileyen göz kapağı düşüklüğünün yanı sıra, oluşan bu sarkmalar görüş bozukluğuna ve göz yorgunluğuna da neden olur.