Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerde oluşan renklenmelerin giderilmesine yardımcı olan işlemlerdir. Sağlıklı her dişe uygulanabilen beyazlatma işlemlerinin, dişe ve diş etine herhangi bir zararı yoktur. Diş beyazlatma için klinik ortamda diş hekimi tarafından yapılan plazma-ışık teknolojisi ve evde hastanın kendi uygulayabileceği home bleaching yöntemleri gibi 2 farklı uygulama bulunmaktadır. En uzun süre beyazlık etkisinin devam etmesi için ofis ve home bleaching in birlikte yapılması en doğrusudur.

Evde kendinizin uygulayacağı bu yöntemde öncelikle diş hekiminiz tarafından ağzınızın ölçüsü alınır ve ince silikon kalıplar hazırlanır. Bu kalıplara hekiminiz tarafından verilen beyazlatıcı ilaç sürülerek, tercihen uykuda 6-8 saat takmanız gerekir. Evde yapacağınız bu diş beyazlatma yöntemi ortalama 1 ila 4 hafta içerisinde en iyi sonucu almanızı sağlar.

Klinik ortamında diş hekiminiz tarafından uygulanan bu diş beyazlatma yönteminde, dişlere öncelikle hidrojen peroksit içeren ağartıcı sürülür. Yoğun ışık kaynağı jelin aktif hale gelmesini ve dişlerin beyazlamasını sağlar. Anında ve etkin sonuç alırsınız. Birçok farklı beyazlatma ilacı vardır, dişlerin kaç ton beyazladığı, sonrasında dişlerde oluşan hassasiyet ve beyazlığın kalıcılık süresi tamamen materyal ve plazma ışık kaynağının kalitesine bağlıdır.